Patiekalo kaina 2.78 Lt - (1.39 druskos kilogramas ir 1.39 pusė pekino kopūsto - salotos)

Jamam orkaitės skardą, dedam ant jos foliją (to galima ir nedėt, tiesiog paprasčiau išsivalo, arba tiksliau - išmeti foliją po kepimo ir nieko valyt nereikia). Ant folijos beriam kokią pusė maišo druskos, guldom žuvį (mūsų atveju ešerys, kitais atvejais bilen kas ką pagavot, žmonės šneka, kad geriausia kilogramo svorio žuvys):

Nieko nedarinėjam, neskutam žvynų ir jei nevoliojot žuvies po balas - ir neplaunam….

Užpilam žuvį likusiu puse kilogramo iš viršaus:


Dedam į orkaitę ant 230 - 250 laipsnių kokiai 20 - 25 min. Ištraukiam iš orkaitės, pavėsinam 5 min ir “nukrapštom” druskos plutą:


Išlupam vidurius (kurie nuostabiai paprastai išsiima ir bais švariai), nulupam odelė, pasiruošiam salotų su pekino kopūstu - salota “Gardumas” (salotos pusė, svogūno galva, citrina, nerafinuotas saulėgrąžų aliejus, druska):

Apsiverkiam iš laimės… Kaip bebūtų keista, jei mėgstat sūriai, druskos galit pasibarstyti jau ant iškeptos žuvies lėkštėje…

Jei neskaičiuojam dyzelio, skirto nuvažiuoti iki žuvies pagavimo vietos, patiekalo kaina - 2.78 Lt. Pastangų gaminant - beveik nulis (jokio skutimo, žuvies kraujavimo, marinavimo, prieskonių maišymo)… Papildomi akcentai - alus/vynas ir naujojo penkto sezono 30Rock ir naujos septintojo The Office serijos - neįkainojama….

Patiko (0)

Rodyk draugams