Daugelis tikriausiai girdėjo, matė per Gordon Ramsey laideles, bet matyt nedažnai suprasdavo, kodėl žymiausi pasaulio restoranai apdovanojami padangų gamintojo Michelin žvaigždėmis… Nežinant konkteksto, kažkuria prasme viskas atorodo tarsi “Varžtų pasaulis” įvertintų visas kavines Šiaurės miestelyje “varžtais” pagal skanumą… Kitas klausimas, kuris Jums gali kirbėti, jei žinot kiek daugiau, kodėl tik dvi žvaigždutes turintys restoranai svaigsta iš laimės - nes dviejų žvaigždučių viešbutis pagal absoliučiai kitą, niekuo su Michelin nesusijusią, klasifikaciją, skaitomas tokiu nevykėlišku… O jei restoranas iš auksščiausios trijų žvaigždučių kategorijos pažeminamas iki dviejų, virtuvės šefai linkę imti žudytis

XX a. pradžioje, Andre Michelin (padangų kompanijos įkūrėjas) pradėjo leisti gidus, kurie turėjo padėti vairuotojams susirasti naktyvnę, degalinę, remonto dirbtuves ar kitą reiaklingą infrastruktūrą keliaujant automobiliu po Prancūziją. Kadangi automobiliai tais laikas nebuvo tokie greiti ir galintys toli važiuoti, kaip šiandieną, pribrendo aktualumas sureitinguoti ir pakeliui esančius restoranus. Ir buvo pasirinkti unikaliai geniali forma, gyvuojanti iki dabar. Taigi jei kokiais 1930 metais, skriejote po pietinę Prancūziją smashing 50 km/h greičiu (tas yra vidutinis tų laikų greitis), tai Michelin gide radę vieną žvaigždutę ties restoranėliu žinokite, kad tai “labai gera virtuvė savo kategorijoje” - tiesiog į tokį restoranėlį yra naudingiau užsukti, nei į kitą, be žvaigždės. Jei važiuojant Chateux - Bordeux - Piliux keliu, kažkur gretimoje gyvenvietieje, šalutiniam kelyje yra restoranas su dviem žvaigždėmis, žinokite, kad tai yra “puki virtuvė, verta padaryti lankstą”. Na o jei kelionėje aptinkate trijų žvaigždučių restoraną, grįžkit namo niekur nesukdami tądien, nes tai yra “Iškirtinė virtuvė, verta atskiros kelionės”. Genialu! Jokių XYZ gandrų, penkių žvaigždučių, kurios neaišku ką reiškia Turkijoje (nėr ne penkių žvaigždučių viešbučių, nors gyveni vos ne šaldytuvo dėžėje) - tiesiog “stok čia, nes čia geriau nei aplinkui”, “drąsiai išsuk, nepasigailėsi”, “tai yra taip gerai, kad atvyk visai dienai”.

Dabar Michelin gidai yra atskira struktūra, su savo slaptais vos ne masoniškais anoniminiais ekspertais, inkognito lankančiai restoranus (kuo daugiau žvaigždių turi, tuo dažniau esi tikrinamas ekspertų, kurie neišsiduoda tokie esą), papildomais reitingais apie kainą, aplinkos prabangumą. Tik koks nepilnas šimtas restoranų gali pasigirti turintys 3 Michelin žvaigždes. Net mūsų kaimynai čekai, lenkai nėra gavę nie vienos žvaigždutės, viltis turėti ją mums artimiausiam dešimtetyje, matyt, niekingai menka… Bet jei visgi norit per savo gyvenimą apsilankyti viename iš trijų žvzigždučių restoranų - artimiausias tituluočiausias *** restoranas nuo Lietuvos yra maždaug už 1300 km (maždaug 16 val kelio automobiliu), Wolfsburge, Vokietijoje, neįmantriu pavadinimu “Aqua”. Kaip byloja ekspertai, vakarienė šiame restorane kainuos apie 1000 litų vienam asmeniui.

P.S. Michelin visur, tame tarpe ir savo giduose naudoja world famous žmogėną - mumiją - padangų modelį:

tai jis vadinamas Bibendum arba sutrumpintai Bib :)

Patiko (0)

Rodyk draugams