BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Populiariausi automobilių modeliai šaltą žiemą

Atradimai - nustebimai  Žymos: , Komentarų (2)

Šią savaite mieste pastebėjom tik dviejų modelių (”markių”) automobilius - pirmas modelis, kuris vos vos nežymiai populiaresnis - važiuojantys savistoviai automobiliai, antrasis modelis, kuris panašu, kad jei šalčiai užsilaikys ilgiau, aplenks skaitlingumu pirmąjį modelį - tempiami arba kas rytą prikeliami naujam gyventojui “krokodilais”…

Rodyk draugams

Super filmas

Movies/TV series/Books  Žymos: , , Komentarų (4)

Kuris bajevikų aktorius priverstų Jus nunešti užpakalį į kinoteatrą pažiūrėti naujausio bojeviko? :

Bruce Willis

Jason Statham

Jet Li

Sylvester Stallone

Dolph Lundgren

Mickey Rourke

Eric Roberts

Arnold Schwarzenegger?

O ką blin, jei jie visi būtų viename filme?

The Expendables

Jau geriau?

O ką jei šitą filmą režisuoja Sylvester Stallone? Tikriausiai bullshit…

Tik kokiu būdu, jis surinko juos visus į vieną vietą?..

Rodyk draugams

Duok žmogui meškerę…

Creatyvas nachalia  Žymos: , Komentarų (1)

Ir valdžios atstovai ir šiaip guvesni visuomeninkai kalba apie tai, kad negerai, jog bedarbiai, jaunuoliai, skurdžiai besilaikantys ar dar kas, šiandieną gauna tik žuvį (aka išmokas, pašalpas ir kt.), tačiau reikėtų juos išmokyti žvejoti ar duoti meškerę (aka išmokyti adaptuotis darbo rinkoje, skatinti verslumą ar kt.), kad rytoj jie patys pasigautų žuvį… Mintis: kas gali būti paprasčiau, pigiau ir simobiliškiau, nei kiekvienam, kam manoma esant reikalinga, ir duoti po žieminę meškerę? - net ir žvejybos prekių parduotuvėj ant LT galima susirinkti paprasčiausią meškelėlę su “marmyške” už kokius 10 litų, o jei viską užsakyti rytuose dideliais kiekiais, tai gal ir 5 Lt nesieks visas komplektas… Būtų simboliška… :)

Rodyk draugams

2010-eji

Creatyvas nachalia  Žymos: , , Komentarų (1)

Jei paskutinėmis dienomis pastebite, kad Jūsų providerio interneto greitis sulėtėjo, ar puslapius krauna nebe taip spėriai kaip anksčiau, kartais visai visai blogai (o mus pasiekia signalai, kad daug kur taip dedasi pastaruoju metu) - nenusigąskit, tikriausiai čia jaučiam uždarytos AE padarinius… Tai, kad trūksta elektros serveriams jokia bėda… Kai jau ims trūkčioti elektra pas Jus ofise - žinokit, kad atjunginėjama antra grandis - daug elektros suvartojantys vartotojai - juridiniai asmenys… Daug baisiau bus, kai ims trūkčioti lemputės namie - tada tikriausiai išjungiama paskutinė grandis - buitiniai vartotojai… Tada jau metas sunerimti - apokalipsas - 2010-ieji… :)

Rodyk draugams

Savaitgalio tipsas - laukia puikūs orai

Creatyvas nachalia  Žymos: , , , Komentarų (5)

Jei kokį šeštadienio rytą prisiminsim, kad po vakar mašinos bagažinėje, kieme, palikot savo laptopėlį - neišeikit iš namų be minimum 250 ml termoso (pirmas egzempliorius fotografijoje) - sušalsit pirštus… kojų irgi…
Jei šį savaitaglį taip atsitiks, kad kokį šeštadienį vakarop paskambins bičiulis, grįžęs po 5 metų gyvenimo Airijoje ir prisipažins labai besikremtantis dėl 7000 Litų, kuriuos pasiskolino išvykdamas į Airiją, skolos, ir norintis tik privažiuoti prie Jūsų laiprinės savo dešinio vairo mašina, kad galėtų atiduoti skolą - neišeikit nė minutei į lauką be mažesnio nei 500 ml termoso karštos arbatos (antrasis egzempliorius fotografijoje) - sušalsit visas galūnes… visas…
Jei kokį sekmadienį, po dviejų parų nebuvimo lauke, Jūsų augintinis kokerspanielius (ar bet kokia kita veislė) ims nerti kilputę iš savo pavadėlio ir ruošis baigti savo gyvenimą užpiltomis šlapimo akimis ant koridoriaus komodos - nepalikite šiltų namų be minimum 0.75 l termoso nė akimirkai (trečiasi egzempliorius fotografijoje) - sušalsit vidaus organus… kepenis irgi…
Jei vistik sekmadienio piopietę susimąstysit, kad pabodo dvi paras gulėti karštame vandenyje vonioje ir reikia “nuvaryti” į Akropolį pasižmonėti - tepadeda Jums Dievas… Daugiau termosų nėra…

Rodyk draugams

Vienas tiksliausių BVP prognozavimo instrumentų - šiemet krisim 5 proc.

Atradimai - nustebimai  Žymos: , Komentarų (0)

Su malonia Tado permicija perspausdinam monumentualų jo įrašą apie tai kaip šiemet ekonomika kris 5 proc.:

Ralio indeksas BVP prognozuoti

Sugalvojau patikrinti žiemos ralio dalyvių skaičiaus ir BVP tarpusavio priklausomybę. Manau, kad remiantis pirmojo Lietuvos ralio čempionato (LRČ) žiemos etapo dalyvių skaičiumi, galima daryti prognozes apie ateinančius metus, o konkrečiai BVP. Kodėl?

Lietuvoje profesionalių autoralio sportininkų nėra daug. Didžioji daugumo ralistų yra įmonių savininkai, direktoriai, tad važiavimas ralyje atspindi tam tikras verslo tendencijas ir nuotaikas. Pirmasis metų ralis visada pasižymi tuo, jog būtent tada galima nuspręsti, kas dalyvaus ir likusiuose LRČ etapuose, pirmajame etape dažniausiai būna atnaujinamas automobilių parkas, tad pirmajame ralio etape galima nuspėti, kokiomis nuotaikomis gyvena tam tikra dalis Lietuvos verslininkų. Šis etapas labiausiai visų laukiamas ir dėl išskirtinių oro sąlygų.

Reziumuojant – pirmasis LRČ etapas parodo ateinančių metų lūkesčius. Šią hipotezę pamėginau patvirtinti statistiškai, panaudojant regresinę analizę. Teigiamas rezultatas leistų sudaryti regresijos lygtį ir pagal ralio dalyvių skaičių nuspręsti apie ateinančius 2010 metus.

Nesigilinsiu į technines skaičiavimo detales. Pasakysiu tik tai, kad žiemos ralio dalyvių skaičius ir einamųjų metų BVP stipriai koreliuoja tarpusavyje, kaip ir matas nusakantis ar remiantis ralio dalyvių skaičiumi galima prognozuoti einamųjų metų BVP. Tad modelis ir išvados statistiškai reikšmingos. Pagal gautus koeficientus sudariau regresijos lygtį 2010 metų BVP prognozuoti. Rezultatai pateikiu lentelėje

Duomenų eilutė apima laikotarpį nuo 1994 metų, kada pirmąjį kartą Visagine startavo žiemos ralis. Kaip matome, žiemos ralio dalyvių skaičius metai iš metų tolygiai augo kartu su BVP. 2008 metais Lietuvos BVP buvo didžiausias nuo pat nepriklausomybės atgavimo, tuomet ir ralio dalyvių skaičius buvo didžiausias (tiesa 2008 m. ralis neįvyko dėl ypač šiltos žiemos).

Remiantis mano sudaryta regresijos lygtimi 2010 m. Lietuvos BVP turėtų sumažėti 5 proc. Įdomu bus pasitikrinti metų pabaigoje. Tendencijos liūdnos, geriau neišsipildytų.

P.S.: Ketinu apskaičiuoti Dakaro ralio dalyvių skaičiaus ir pasaulio vystymosi tarpusavio priklausomybę, bet kol kas neradau tinkamo mato su kuriuo galėčiau palyginti Dakaro ralio dalyvių skaičių. Gal turite minčių? Paėmus pasaulio BVP matomas nuolatinis augimas, galbūt reikėtų sieti su finansų rinkomis?

Nuostabiai tikslu, Tadai!

Rodyk draugams

Tik tiems, kad RSS’ina mūsų blogą

Mūsų virtuvėlė  Žymos: , , Komentarų (1)

Spezal atensh tiems, kad mūsų blogą RSS’iną- specialiai Jums upgreidinom savo blogo viršų “pozishioning statementu” viršuje ir dar kažkur dešinėje per vidurį po facebooko applikaishinu įdėjom, tiesa rankutėm, mėnesio citatą - užsukit į gyvą blogo versiją, mums irgi būna nuostabu kartą per metus pamatyti RSS’inamo blogo pirmą puslapį :)

Rodyk draugams

Šią žiemą bus nuolaidų…

$ aka babkės  Žymos: , , Komentarų (3)

- Šiąnakt bus šalna, - sako tėvas. Jo balsas tylus, bet skamba labai garsiai. Iš vagos pakyla motina. Arklys ir berniukas pasigręžia į tėvą.
- Žemė šalta, - pritaria motina. – Bus šalna.
Tėvas nežino, kad žemė šalta, jis apsiavęs dideliais batais. Tačiau vaikas ir jaučia, kad žemė šalta. Jis atsako:
- Tikrai žemė šalta.

<…> Vežimas pajuda, ratai smenga giliai į rankomis išpurentą žemę. Tėvas su motina eina iš paskos, vaikas - greta vežimo. Lėtai šį vakarą sukasi ratai, lėtai žengia neraginamas arklys, niekas šį vakarą neskuba, nes šiąnakt bus šalna ir jie greit pasieks savo pirkią.

B. Radzevičius, novelė “Šianakt bus šalna”

-Šią žiemą bus nuolaidų, - sako tėvas. Jo balsas tylus, kaip Razmos, bet skamba kaip Grybauskaitės. Iš sofos pakyla motina, suklusta ir namų augintinis pinčeris, berniukas pasigręžia į tėvą.

- Daug visokių katalogų primėto į pašto dėžutę ir televizorius pastoviai klykauja apie nuolaidas - pritaria motina. - Bus nuolaidų.

Tėvas nežino, kad į pašto dėžutę primėto katalogų, jis pametė dėžutės raktą, be to prie televizoriaus paprastai knarkia apsikabinęs bokalą. Tačiau vaikas ir jaučia, kad daug nuolaidų mieste. Jis atsako:

-Tikrai nuolaidos tvyro ore…

Trijų iksų Maksimos vežimėlis pajuda pro šiaurinį Akropolio išėjimą, ratukai giliai smenga į tris kartus per dieną Bobcatu valomą Akropolio aikštelės sniegą. Tėvas su motina stumia vežimėlį, vaikas - greta vežimo. Lėtai šį išpardavimo vakarą sukasi ratai, lėtai stėbi situaciją mašinoj paliktas pinčeris, niekas šį vakarą neskuba, nes ir rytoj bus nuolaidų ir jie greitai pasiekę savo pirkią pervers naujus į pašto dėžutę sumestus iįpardavimo katalogus…

Skins.lt interpretacija Radzevičiaus kūrinėlio…

Va taip va mes ir gyvenam šia žiemą nuolaidų pasaulyje… Niekam dar nebloga nuo nuolaidų?..

Rodyk draugams

Plačiajuostis internetas kaime - ebay.com projektas

Creatyvas nachalia  Žymos: , , , Komentarų (1)

Ko gero, daugelis girdėjot ar viena akimi matėt, kur nors delfyje apie tai, kad čia pastaraisiais metais buvo vykdomas projektas pavadinimu RAIN (už EU pinigus), visą Lietuvą (kaimiškasias vietoves) padengti plačiajuosčiu ryšiu. Tikriausiai ir šio įgyvendinto projekto dėka Lietuva tapo ketvirta pasaulyje valstybe pagal plačiajuosčio interneto kokybę. Dabar lyg tais turi būti vykdomas ir antras RAIN etapas, kuris dar labiau padengs kabeliais nutolusias vietoves Lietuvoje… Vadinasi visa Lietuva geležį turi… Bet ar moka ja naudotis? “Langas į ateitį” lygs tais bando spręsti prieigos taškų administravimo problemas, o “Bibliotekos pažangai” lyg tais moko bibliotekininkus ir bibliotekų lankytojus naudotis paslaugomis… Mes siūlytume šioj tamsioj balanos gadynėj žengti dar vieną žingsnį toliau, ir skirtingai, nei gali pasirodyti, be jokio skins.lt sarkazmo ar ironijos (nu gal tik su labai nedideliu) - mokyti biblioteninkus ir skaityklų lankytojus prekiauti (pardavinėti) ebay.com. Kas galėtų paneigti, kad pas statistinę močiutę “ant aukšto” guli koks 50 - 100 USD sovietinės periodikos komplektais, kuriuos mielai pirktų japonai mangų mylėtojai, 100 - 150 USD kokiais mediniais XIX amžiaus rakandais, kuriuos supirktų biurgeriai vokiečiai savo medžioklės namelių Alpių papėdėje dekorui, koks vienas neblogai išsilaikęs vintaginis fotoaparatas ar kokia rankinė “iki VEF’inė” radija už dar kokį 50 USD kokiam korėjiečiui kolekcininkui… O jei dar voliojosi koks originalus Vermachto armijos šalmas ir koks antro pasaulinio karo sovietų medaliukų komplektas ar koks medžiaginis plakatėlis su Stalino veiduku, tai pora šimtų baksų rimtam kolekcionieriui iš Ajovos valstijos, tikrai nebus per didelė suma… Vien eksprontu suskaičiavom kokias tris močiutės pensijas gulinčias “ant aukšto”… O jei diedukas laisvalaikiu vakarais drožia velniukus iš kriaušės šaknies? O jei močiutė apsiliuobusi gyvulius siuvinėja povus ant lininės staltiesės? Just think about it… Siuntimo išlaidas padengia pirkėjas ir jei kokio prieškarinio radijo aparato siuntimo kaina per Lietuvos paštą bus 30-50 USD, tai tikrai nesukels didžiulės frustracijos japonui, amerikonui ar korėjiečiui… O paštas, kaip žinia tai ta vieta, kur diedukai ir močiutės (ypač močiutės) jaučiasi labai komfortabiliai… Ko trūksta - tik žinių, kaip “užparinti” anūką atidaryti ebay accountą…

Rodyk draugams

Ale ekologiškas virdulys

Creatyvas nachalia  Žymos: , , , Komentarų (1)

Dalinamės savo supratimu, kaip uždirbami pinigai buitinės technikos pramonėje (nemokamai):

Kaip pagaminti ekologišką vandens virdulį? - kiekvienuose namuose yra, kiekvienam reikia, o u-darius elektrinę tai tampa aktualu… Niekas tikrai nesupras ir tai bus per brangu padaryti iš tikro, todėl galima ekologišką, mažiau elektros naudojantį virdulį pagamti štai taip:

imam kad ir patį paprasčiausią virdulį, koks gaminamas Kinijoje, ir spiralės formos kaitinimo elementą pakeičiam kokiu trikampiu, keturkampiu, lašo formos (tas kiečiausiai atrodytų) ar panašiai - tik tam kad kiečiau atrodytų ir ale kitą technologiją naudotų… Vietoj juodos, pilkos, baltos išorės korpuso plastmasės padarom žalią, su augaliniais dizaino elementais plastamę.. Įstatom virduliui dvi lemputes- raudoną, kuri dega, kaip virdulys ima elektrą ir kaitiną vandenį, ir žalią, kai virdulį atsijungia nuo tinklo… Paskleidžiam legendą, o taIp būtų ir ištikrųjų, kad virdulys pakaista minutę, tada išsijungia ir trikampio formos kaitinimo elementnas atiduoda savo sukauptą energiją (taip pat kaip indukcinėse, elektrinėse kaitlentėse) degant žaliai lemputei… Įstatom mikroschemą, kuri kas minutė penkiom sekundėm ar panašiai išjungia virdulį nuo elektros, įjungią žalią lemputę… Pavadinam jį kaip nors iPuodas arba Ekopuodas… Paprominam, kad čia turim pirmajį pasaulyje ekologišką - indukcinį virdulį… Pardavinėjam jį du kartus brangiau, nei gerą Moulinex’ą, nes jis ale taupo energiją… Vualią…

Jei kas nors per du ateinančius metus to nepadarys - imsimės patys… :)

Rodyk draugams


Dizainas N.Design Studio. Susikurk savo blogą BLOGas.lt
Įrašų RSS Komentarų RSS